کاغذ ترانسفر

کمی صبر کنید...

کاغذ ترانسفر چیست؟

کاغذ ترانسفر کاغذی است  که برای انتقال تصاویر و الگوها به سطوح دیگر استفاده می‌شود. این کاغذ به  صورت شفاف و بدون رنگ می باشد و معمولاً در اندازه های مختلفی مانند A4، A3  و یا اندازه‌های دیگر تولید می‌شود. این کاغذها کاربرد فراوانی دارند و در  صنایع مختلفی به کار گرفته می‌شود. 

کاغذ ترانسفر روی همه سطوح قابل  استفاده است و برخی ترانسفرها کوره‌ای هستند و قابلیت تحمل حرارت‌های زیاد  را دارند. کاغذ ترانسفر دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را از دیگر نوع  کاغذها متمایز می کند. این کاغذ بسیار شفاف است و در زمان انتقال تصویر،  هیچ نوع خط و خشی روی سطح منتقل نمی‌شود. کاغذهای ترانسفر احتیاجی به چسب  ندارند و خود دارای چسب هستند. 

کاربرد کاغذ ترانسفر

کاغذهای ترانسفر روی همه سطوح قابل استفاده هستند. این کاغذها روی چوب، پلی‌استر، سفال، دیوار و.... قابل استفاده هستند. 

نحوه استفاده از کاغذ ترانسفر 

  • ابتدا سطح مورد را رنگ آمیزی می‌کنیم. بهتر است رنگ روشن روی زمینه زده شود تا برچسب ترانسفر خودش را بیشتر نمایان کند. 
  • بعد  از خشک شدن رنگ پایه، بسته به نوع ترانسفر آن را جدا کرده و روی سطح  می‌چسبانیم. ( برخی کاغذهای ترانسفر باید داخل آب گذاشته شود تا چسب آن جدا  شود ولی برخی ترانسفرها پشت چسبدار بوده و نیازی نیست داخل آب گذاشته  شوند.
  • بعد از چسباندن ورق ترانسفر باید هوا را از زیر ترانسفر خارج کنیم. با یک قلمو نرم و یا انگشتان دست حباب را از آن خارج کنیم. 
  • حتما توصیه می‌شود که بعد از خشک شدن ترانسفر از تثبیت کننده استفاده شود. تثبیت کننده‌هایی مثل اپوکسی رزین، کریستال سرونیک، لول لایت، وارنیش و.... 

کاغذ ترانسفر را از کجا بخرم؟

هنرمندان گرامی شما عزیزان می‌توانید برای خرید ترانسفر به صورت حضوری و یا اینترنتی به فروشگاه آبتین مراجعه نمایید و ورق‌های ترانسفر با کیفیت و قیمت مناسب را خریداری کنید. 

دسته‌بندی