جوهر رنگ یونیورسال

کمی صبر کنید...

جوهر یونیورسال چیست؟

جوهر یونیورسال نوعی رنگ خمیری است که به عنوان مادر رنگ استفاده می‌شود و با هر نوع رنگ مثل آکرلیک، روغنی، فوری و.... قابل ترکیب کردن است. این نوع جوهرها کاربرد فراوانی دارند و در کارهای حجم زیاد بسیار مصرف می‌شوند. جوهر یونیورسال تنها برای ترکیب با رنگ‌های دیگر کاربرد دارد و به تنهایی پوشش‌دهی نخواهد داشت. این نوع رنگ پایه ندارد و با هر نوع رنگ سازگار است. 

کاربرد جوهر یونیورسال 

جوهر یونیورسال با هر نوع رنگ ترکیب می‌شود. مثلا برای رنگ آمیزی یک سطح خیلی بزرگ ما به یک نوع رنگ خاصی نیاز داریم و در بازار قوطی 10 کیلویی رنگ مورد نظر یا اصلا وجود ندارد و یا اگر هست قیمت خیلی بالایی دارد. چون معمولا رنگهای حجم زیاد تنوع کمتری دارند. در این مواقع ما می‌توانیم از جوهر یونیورسال استفاده کنیم و رنگ سفید یا هر نوع رنگ حجم زیاد را به رنگ دلخواه خودمان برسانیم. جوهر یونیورسال تغییر در مات یا براق بودن رنگ ایجاد نخواهد کرد و ماهیت رنگ را حفظ می‌کند و در صورتی که رنگ اولیه براق باشد، با افزودن یونیورسال براق باقی خواهد ماند و بالعکس. 

همچنین این جوهرها قابلیت ترکیب شدن با رزین اپوکسی را دارند و می‌توان به جای رنگ‌های خمیری با رزین ترکیب شوند.

مقدار مصرف جوهر یونیورسال 

همینطور که اشاره شد جوهر یونیورسال رنگ‌دهی فوق‌العاده‌ای دارد و مقدار کمی از آن (در حد دو سه قطره) میزان زیادی رنگ دلخواه را به وجود میاورد. به طور کلی بر اساس سلیقه و نوع رنگ باید جوهر را با رنگ ترکیب کرد و نسبت خاصی تعیین نشده‌ است. دسته‌بندی